قبل از اینکه فاش شود کاری کنید

چگونه کلمه عبور مناسب بسازیم؟ رمز عبور یا همان پسورد شما، کلیدی است که برای دسترسی به اطلاعات شخصی خود در کامپیوتر و حساب های آنلاین ذخیره کرده اید. اگر تبهکاران و یا دیگر افراد خرابکار این رمز را سرقت کنند، می توانند از آن برای دسترسی به اطلاعات شما و دستکاری آن و نیز اخاذی استفاده نمایند و یا تحت نام شما دست به عملیات آنلاین بزنند. در بسیاری از موارد، شما زمــانی متوجه این حملات می شوید که دیگر خیلی دیر شده است.

روزه به زندگی معنا می دهد

روزه‌داری، افزون بر فواید زیاد برای جسم و روان آدمی، حکمت‌ها و مصالحی در اجتماع انسانی دارد که برخی از موارد را یادآور می‌شویم:

جانم را بگیر؛ نوشابه ام را نه!

آشـنایی با مرد نوشابه ای ایران: کار اصلی‌اش تعمیرات فایبرگلاس است. زندگی آبرومندی دارد و دو دخترش را راهی دانشگاه کرده است اما اتفاقی که برای او رخ داده نه به کارش مربوط است و نه به زندگی‌اش. مرد نوشابه‌ای ۷ سالی است که لب به هیچ غذایی نزده و از زمانی که نوشابه وارد زندگی‌اش شده، دور آشامیدنی‌ها و نوشیدنی‌های دیگر را خط کشیده است. او در شبانه‌روز تنها ۴ ساعت می‌خوابد و در سن ۵۴ سالگی وارد دانشگاه شده است. غلامرضا اردشیری مدت‌ها است که مزه هیچ غذایی را نچشیده است. می‌گوید نه‌تنها احساس گرسنگی نمی‌کند، بلکه اگر کسی را در حال خوردن غذا ببیند، حالش بد می‌شود. خودش نمی‌داند چرا و به چه دلیل این مشکل برایش رخ داده است اما از وضعیت موجود، زیاد هم ناراحت نیست. اردشیری می‌گوید: «زندگی‌ام عادی بود مثل تمام مردم دیگر. هرگز تصورش را نمی‌کردم که چنین بلایی سرم بیاید. نه تصادفی رخ داد که اثرات ناشی از آن باشد و نه شوکی به من وارد شد. واقعا هنوز هم پی به علت این اتفاق نبرده‌ام و این مهم‌ترین سوالی است که در زندگی‌ام همیشه با آن مواجه هستم، اینکه چرا فقط می‌توانم نوشابه بنوشم.‌

پپسی کولا، نوشابه داروخانه ای

داستان تولد یک نوشیدنی:پپسی کولا در سال 1893 در ایالت کارولینای شمالی توسط یک داروساز جوان به نام کالیب برادهام اختراع شد و به دلیل استفاده از آنزیم گوارشی «پپسین» و عصاره دانه های گیاه «کولا» نامش را پپسی کولا گذاشتند کالیب داروساز جوانی بود که در کارولینای شمالی به تحصیل علم داروسازی می پرداخت و به همین دلیل با مواد شیمیایی و گیاهی و خواص آنها آشنایی زیادی داشت.

اولین خانه « 1 2 3 4 5 »