علاقه خاص عراقی های به نوشیدنی های ایرانی

رئیس جمعیت اقتصادی عراق به مزیت‌های صادرات کالا از ایران به کشورش اشاره و تأکید کرد: نزدیکی ایران به بصره و علاقه مردم عراق به موادغذایی و نوشیدنی‌ها به ویژه دوغ ایران، از نکات مهمی است که تجار باید به آن توجه کنند.
«الجنابی» در حاشیه نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران در بصره، نیاز کنونی بازار عراق را نوشیدنی‌های مختلف از جمله دوغ اعلام کرد و گفت: به دلیل علاقه عراقی‌ها به دوغ و سایر نوشیدنی‌ها، تجار ایرانی باید از این فرصت استفاده کنند.
رئیس جمعیت اقتصادی عراق افزود: تجار ایرانی باید به کیفیت کالاهای خود توجه ویژه داشته باشند زیرا مواردی بوده که کیفیت برخی کالاهای ایرانی به تدریج کاهش یافته است و این موضوع در تجارت تأثیر منفی می‌گذارد.وی، مصالح ساختمانی را از دیگر اولویت‌های بازار عراق دانست و گفت: تجار ایرانی باید بازار عراق را شناسایی کرده و براساس مطالعات میدانی، کالاهای مورد نیاز مردم عراق را به این کشور صادر کنند.

   توصیه‌های رییس اتاق بازرگانی بصره به تجار ایرانی
رئیس اتاق بازرگانی بصره نیز در حاشیه این نمایشگاه از تجار و بازرگانان ایرانی خواست امور صادراتی و وارداتی خود را از طریق اتاق بازرگانی انجام دهند تا ضمن حفظ حق و حقوقشان، بتوانند از نتیجه کار خود اطمینان حاصل کنند.«مکی السودانی» برگزاری این نمایشگاه را فرصت خوبی برای آشناشدن تجار ایرانی و عراقی دانست و گفت: می‌خواهیم تاجر عراقی با تاجر و بازرگان ایرانی بدون واسطه ارتباط برقرار کنند.
رئیس اتاق بازرگانی بصره ادامه داد: به تجار و بازرگانانی که از سوی سرکنسولی ایران معرفی می‌شوند، بهترین خدمات را ارائه می‌دهیم ضمن آنکه موضوع مهم در این زمینه صداقت تجار و اعتماد و اطمینانی است که بین دو طرف باید وجود داشته باشد. شایان ذکر است که نخستین نمایشگاه اختصاصی جمهوری اسلامی ایران از 29 اردیبهشت  ماه لغایت یکم خرداد ماه سال جاری در بصره عراق برگزار و 80 شرکت فعال ایرانی در زمینه‌های خودرو، قطعات خودرو، محصولات و صنایع غذایی، ساختمان و تأسیسات، انرژی (نفت، گاز و پتروشیمی)، لوازم خانگی، دارو و تجهیزات پزشکی، محصولات آرایشی و بهداشتی و... در این نمایشگاه شرکت کردند.