بهار زمزم در راه است

نگاهی به فراز و فرود های  بازار محصولات زمزم ایران از آغاز تا کنون 

 

قبل از انقلاب:

گرایش فروش دوره قبل از انقلاب به دلیل آشنا نبودن مردم با محصول ، مدیران کار سختی را برای مارکتینگ پیش رو داشتند. طوری که مجبور به ارایه رایگان نوشابه برای مدتی و تعیین جوایز مختلف برای مصرف کنندگان شدند . به دلیل انحصار چند جانبه ای که وجود داشت (بجز  شرکت ساسان) بقیه رقبا نتوانستند  در بازار باقی بمانند  و از گردونه خارج شدند .  البته بخاطر مخالفت های فرهنگی و گاه سیاسی و حتی عکس العمل رقیبان، شرکت زمزم (پپسی کولا) نیز دچار مشکلات زیادی شد .
بعد از انقلاب: انحصار رقابتی: 
پس از انقلاب 1357 و بعد از خروج مدیران وصاحبان سرمایه شرکت  زمزم  از ایران، این شرکت توسط بنیاد مستضعفان مصادره و اداره شد. با توجه به عدم واردات اسانس نوشابه به کشور و دوران جنگ در ایران و تحریم اقتصادی؛ این شرکت به همراه شرکت ساسان تنها تولید کنندگان نوشابه گازدار در ایران 40 میلیونی بدون رقیب بودند . که البته تحریم ها سبب شد این شرکت واحد تحقیق و توسعه خود را در سال 1360 شکل داده و پیشرفتی در خصوص تولید اسانس انواع نوشابه بدست آورد . در این دوره (تا سال 70 )  کشش ( حساسیت ) قیمتی کم بود، بطوریکه زمزم برای خریدارانش سقف تعیین می کرد. ولی از آنجایی که نوشابه پارسی کولا و ساسان ( نوشابه های شیشه ای ) داشتند بازار را اشباع می کردند ، زمزم از گرایش تولید انبوه دست برداشت و در کنار تولید نوشابه شیشه ای،  شروع به تولید نوشابه هایخانواده  نمود و اولین نوشابه خانواده توسط این شرکت ارایه شد.با توجه به اینکه فرهنگ عمومی نوشابه را پذیرفته بود و زمزم یکه تاز میدان بود ، این شرکت در آن زمان خاص بسیار موفق بود و می توان از آن به عنوان بهار زمزم یاد کرد.
از سال 70 به بعد:
از  سال 70 تا کنون رقابت نسبتا آزادی در صنایع ایران راه افتاد و در این دوره شرکت زمزم محصولات جدیدی را وارد بازار  کرد و در زمینه ساخت شیشه نوشابه ، pet  و ظروف آلومینیومی نیز فعال شد. اکنون شرکت زمزم 11کارخانه تولید نوشابه در سراسر ایران دارد  و البته از این دوره به بعد شرکت کوکاکولا و بعد پپسی  کولا بصورت رسمی با ایجاد نمایندگی  وارد بازار ایران شدند ( از آنجایی که جانشین کالا زیاد شد کشش قیمتی نیز زیاد شد ).
تلاش برای احیا:
در مورد وضعیت کنونی شرکت زمزم باید گفت که برخی از اشتباهات این شرکت از جمله عدم مارکتینگ خوب و شناخت بازار و عکس العمل های به موقع  باعث شد تا  سهم زیادی از بازار را از دست بدهد و محصولات  جدید آن ناشناخته بماند. این روند ادامه داشت تا اینکه ساختار مدیریت زمزم تغییر یافت و خوشبختانه با اتخاذ شیوه های نوین مدیریتی و برنامه ریزی جامع تصمیمات و بعضاً اقدامات خوبی برای بازگشت زمزم به بازار و کسب سهم بیشتر انجام شده و مسئولان این گروه امیدوارند در سال 95 و سال های بعد بتوانند با  عرضه محصولات جدید که عمدتاً در حوزه کالای سلامت محور قرار دارند به جایگاه اولین عرضه کننده محصولات نوشیدنی در کشور باز گردند .