باید و نبایدهای تبلیغ محصول

 

برای معرفی کالای وارداتی یا داخلی روش های زیادی وجود دارد که می تواند به موفقیت شما  کمک کند . در مطلب زیر به پنج موارد از این روش ها اشاره شده است:   


تبلیغ روی حواس پنج گانه انسان: چنانچه تبلیغات شما روی یکی از حواس تاثیرگذار انسان باشد روش مناسب و کوتاهی برای معرفی کالاست، مثلاً  بوی خوش، موزیک خوب، طعم یا مزه متناسب یا طراحی چشم نواز یا ضرب المثل یا شعری معروف و نظایر آن. 

 

حذف الگوهای غربی: کپی کردن طرحهای تبلیغاتی  از کشورهای دیگر نمی تواند موفق باشد، چون با فرهنگ جامعه ما همخوانی ندارد، ضمن آنکه مشتری های شما یک طبقه خاص و تحصیلکرده نیستند. به مردم بیسواد یا کم سواد فکر کنید که در شهرها و استان ها قرار است خریدار کالای شما باشند. کدامیک از روش های فوق می تواند تاثیر بیشتری داشته باشد سوزژه ایرانی یا خارجی.

 

توجه به بافت فرهنگی: برای تبلیغات توجه به کالای بافت جامعه، باور آن ها و فرهنگ آن ها ازنکات بسیار مهمی است که نام شما را به صورت خاطره در ذهن مردم می نشاند.  از یک ضرب المثل یا شعرقدیمی یا یک آهنگ ماندگار و یا یک شوخی لطیف.

 

فرصت های ویژه: تهیه کالای وارداتی یا داخلی می توان برای فرصت های ویژه انتخاب شود. بعنوان مثال: از چهاررشنبه سوری، عید، سیزده بدر، روز معلم، بازگشایی مدارس، عاشورا، عید فطر، فصل اسکی و ... صدها فرصت ویژه در کشور وجود دارد که می توان به مناسبت یکی از آن ها کالایی مخصوص آن فرصت را وارد کرد .مثلاً هدیه روز مادر، لوازم مدرسه قبل از بازگشایی مدارس. 


تجارت های استانی: هنوزخیلی از ایرانی ها از امکاناتی که مخصوص یک استان بوده و در استانهای دیگر وجود بی خبرند و در این زمینه، کاری در خور انجام نشده، بعنوان مثال: بریونی اصفهان را نمی توان در خراسان یافت و یا آش شله خراسان در تهران وجود ندارد.